Banky navýšili poplatky za vedenie účtu

Aktuálne pôsobí na trhu veľké množstvo bánk, ktoré ponúkajú viac ako 60 rôznych balíkov služieb. Aj v silnej súčasnej konkurencii sa napriek tomu rozhodlo niekoľko bánk navýšiť poplatky za vedenie bežného účtu. Preto tým najlepším, čo môžete urobiť pri hľadaní bežného účtu, je ponuky bánk porovnávať.

 

Na prvý pohľad sa môže zdať poplatok za vedenie bežného účtu zanedbateľný. Ak však budete uvažovať v rámci dlhšieho časového horizontu, aj malý poplatok, ktorý zaplatíte každý mesiac, sa môže premietnuť do veľkej sumy. Ak si zvolíte banku, pri ktorej nebudete platiť poplatky za vedenie účtu, môžete dospieť k naozaj zaujímavej úspore.

Čo v sebe bežný účet zahŕňa?

Ide o základný bankový produkt, vďaka ktorému môžete vykonávať bežné bankové operácie. Tie v sebe zahŕňajú vklad, výber hotovosti, prevod peňazí, ale aj trvalé príkazy na úhradu či inkaso. V súčasnosti ponúkajú banky najrôznejšie balíky služieb, v ktorých predkladajú klientom okrem už spomenutých štandardných služieb i rôzne benefity.

Za vedenie bežného účtu zaplatíte viac

Poplatky za vedenie bežného účtu sa vo viacerých slovenských bankách už začiatkom roka 2014 značne navýšili. Kým napríklad v Tatra banke ste ešte nedávno za balík služieb zaplatili 5 eur, jeho cena po februári stúpla na súčasných 7 eur. Vedenie klasického bežného účtu v Tatra banke sa zvyšovaniu poplatkov nevyhlo taktiež. Poplatok stúpol zo 4 na 5 eur. Poplatok za vedenie bežného účtu zaviedla aj UniCredit Bank. Jeho výška je 1,5 eura.

 

Banky sa rozhodli týmto spôsobom motivovať svojich klientov k využívaniu výhodnejších balíkov služieb, ktoré môžu mať klienti po splnení určitých podmienok aj zadarmo. Avšak, ak dané podmienky nesplníte, mesačne sa nevyhnete plateniu zbytočných poplatkov, ktorým sa môžete v inej banke úplne vyhnúť.

ZUNO vás poplatkami neodradí

Internetová banka ZUNO ponúka svojim klientom účet bez poplatku aj bez toho, aby museli splniť rôzne zbytočné kritériá. Produkt ÚČET v sebe zahŕňa okrem možnosti využitia ďalších produktov banky bezkontaktnú kartu, online banking a mobilebanking, vedenie účtu, prijaté a odoslané domáce a SEPA platby, prijaté zahraničné platby a trvalé príkazy a inkasá. A to všetko za poplatok 0 eur.

 

Klientov, ktorí uprednostňujú platbu v hotovosti, môže odradiť poplatok za vyberanie hotovosti v bankomatoch Tatra banky. I tento poplatok však môže byť minulosťou, ak si vyberiete produkt ÚČET PLUS. Všetky výbery z bankomatov Tatra banky nad 50 eur a všetky výbery z bankomatov v zahraničí máte bez poplatku. A ak mesačne zaplatíte kartou nad 100 eur, čo je viac ako len bežné, aj vedenie tohto účtu máte zdarma.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: