Mobile banking – báť sa ho alebo nie?

 

Najprv sme si museli zvykať na to, že sa banka presunula na internet a my odvtedy väčšinu záležitostí vybavíme niekoľkými klikmi na počítači. Teraz si zase zvykáme na to, že sa naša banka ocitla priamo v mobilnom telefóne. Je to výhodné alebo sa máme o svoje financie báť?

Chceme mať lepšie služby

Na prvé počutie sa nám môže predstava o tom, že budeme platiť faktúry cez mobil zdať nedôveryhodná. No dnes mobile banking používa väčšina slovenkých bánk a získava si pozornosť stále viac ľudí. Prečo? Pretože doba ide stále dopredu a my s ňou. Nechceme zaostávať a hľadáme spôsoby, ako si veci čo najlepšie uľahčiť a urýchliť.

 

Pre niekoho je možno manipulácia s účtami na mobile nepohodlná, no dnes už väčšina ľudí vlastní smartfóny alebo iPhony, ktoré majú rozlíšenie displejov ako notebooky alebo počítače. Mobile banking funguje podobne ako internet banking, takže jeho používanie pre vás nemôže byť problém. Kontrolujete si tam vaše príkazy, zostatky na účte, históriu transakcií a všetky ostatné dôležité informácie.

Platíme, čo potrebujeme

Platba sa dá zrealizovať načítaním QR alebo čiarového kódu. Je jedno či platíte faktúru alebo poštovú poukážku, údaje si dokážete telefónom naskenovať a zaplatíte bez akéhokoľvek vypĺňania údajov. Aplikácia všetko spraví za vás rýchlo a jednoducho. Ďalšou výhodou mobile bankingu je vyhľadávanie bankomatov a pobočiek. Ak potrebujete navštíviť pobočku banky alebo bankomat, GPS a kamera telefónu vám poradí. Pomocou navigácie vám ukáže, kde sa pri vás najbližšie nachádza hľadaný objekt.

 

Mobile banking nie je strašiak

Priamo v banke, cez internetbanking alebo cez mobilný telefón, všetky platby musia byť ochránené. Vaše údaje sú v bezpečí, aj keď budete platiť cez mobil. Osobné dáta vášho účtu nemáte uložené priamo v telefóne, takže ich nikto nezneužuje pri prípadnej krádeži alebo strate mobilu. Na to, aby ste sa do mobile bankingu prihlásili, potrebujete prihlasovacie údaje a autentifikačné údaje (PIN, grid kartu, SMS). Ak sa prihlásite, no budete nečinný, aplikácia vás po určitom čase odhlási. Taktiež, ak aplikáciu ukončíte, automactiky sa odhlásite, takže sa nemusíte obávať toho, že by sa k vašim údajom dostal niekto neželaný.

ZUNO nie je pozadu

Ani ZUNO nezaostáva a ponúka vám aplikáciu ZUNO mobile banking. Svoj účet budete mať pod kontrolou aj cez mobil. Faktúru si odfotíte a aplikácia vyplní platbu za vás. Ak ste klientom ZUNO banky, stačí si do iPhonu alebo Androidu stiahnuť ZUNO mobile banking aplikáciu a môžete platiť po novom. Ak ešte nie ste klientom ZUNO, na založenie účtu vám stačí občiansky preukaz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: