Vložiť peniaze do banky je výhodné

Čo s peniazmi, ktoré nechceme minúť? Existuje lepšie riešenie ako odkladať a schovávať ich doma.

Banky ponúkajú možnosť vložiť peniaze, ktoré momentálne nepotrebujete, na termínovaný vklad. Za to, že ich dáte do banky, Vám budú na účte narastať úroky. Na bežnom účte takýmto výhodným spôsobom peniaze nezarábate. Je dôležité zistiť si všetky podmienky, ktoré sa týkajú vkladov a vybrať ten najvýhodnejší.

 

Ako je to so založením

Ak ste časovo zaneprázdnený a nemôžete si prísť založiť terminovaný účet do banky, nemusíte tam chodiť. V niektorých bankách si ho môžete vytvoriť telefonicky alebo elektronicky na internetovej stránke v sekcii online banking. Nejde o žiadny zložitý proces, podstatné je zvoliť si úrokovú sadzbu, ktorá Vám vyhovuje.

 

Ako dlho?

Pred tým, ako si vložíte peniaze do banky, by ste si mali rozmyslieť, akú dlhú dobu peniaze nebudete potrebovať. Môže to byť niekoľko týždňov, mesiacov alebo rokov. Ak sa na to pozriete z inej strany, dĺžku viazanosti si určíte podľa výhodnosti úrokov. V tomto prípade berte do úvahy to, že čím je doba viazanosti dlhšia, tým sú úroky výhodnejšie a vy tak získate väčší obnos peňazí.

38324

 

Všetko má svoj háčik

Pokiaľ už máte založený vklad a chcete naň vložiť ďalšie peniaze, musíte si vytvoriť nový účet. Účty si môžete vytvárať od rána do večera, pretože ich počet je neobmedzený. Samozrejme, svoje peniaze si môžete vybrať kedykoľvek, no je potrebné zistiť, aké následky to bude mať. Banka Vám vráti plnú sumu, ktorú ste na účet vložili, no všetky úroky sa Vám pravdepodobne nevrátia.

 

Strach nie je potrebný

Viacerí sa bojíme toho, že si banka určí výšku minimálneho možného vkladu. No banke ZUNO stačí len jedno euro a účet je na svete. Ak nemáte eurá, môžete si vybrať z týchto mien: GBP, CZK, USD. Ďalšie obavy sa objavujú pri myšlienke, že keď nemáme peniaze pri sebe, nevieme čo sa s nimi môže stať. V ZUNE Vaše peniaze chráni rakúsky systém ochrany vkladov, ktorý je v súlade so smernicou Európskeho parlamentu. Aby sme si to upresnili, vklady sú garantované do výšky 100 000 €. Na doláre sa táto ochrana nevzťahuje.

 

Výhodou v ZUNE je, že si každý účet môžete založiť a zrušiť zadarmo. Zaujímavosťou je aj pomenovanie svojich vkladov podľa vlastných predstáv. Veď kreativite sa medze nekladú. Vďaka takejto možnosti si vytvoríte prehľadný systém, ktorý Vám bude šitý na mieru.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: